Ivan Smanio

ivan new2

DOŚWIADCZENIE OD: 2018 roku

REGION DZIAŁANIA

  • cały kraj

SPECJALIZACJE

  • gospodarcze
  • międzynarodowe
  • prawo autorskie

BIOGRAFIA

Doktor nauk prawnych, stały mediator sądowy, doradca restrukturyzacyjny, prezes Centrum Mediacji przy Krajowej Izbie Doradców Restrukturyzacyjnych, członek prezydium i sekretarz sekcji naukowej INSO – Sekcji Prawa Upadłościowego i Restrukturyzacyjnego w Instytucie Allerhanda.
Specjalista od zagadnień prawno-ekonomicznych dotyczących spółek handlowych, w szczególności w zakresie ich restrukturyzacji i upadłości.
Zainteresowania naukowe – związane głównie z kwestiami mediacji, prawa restrukturyzacyjnego i upadłości, prawa spółek handlowych oraz prawa karno-gospodarczego.
Autor licznych publikacji z zakresu mediacji. Ukończył studia podyplomowe Profesjonalny Mediator Gospodarczy (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Course on Arbitration and Mediation under the WIPO Rules (World Intellectual Property Organization w Genewie).
Posiada dyplom mediatora w sprawach cywilnych i gospodarczych wydany przez Polskie Centrum Mediacji.
Ma ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu biznesu w Polsce. W trakcie kariery zawodowej pracował jako country manager w międzynarodowej korporacji oraz prowadził wiele zagranicznych podmiotów gospodarczych. Od ponad 10 lat pełni funkcje w zarządach licznych spółek kapitałowych.
Jest absolwentem Wydziału Ekonomii i Zarządzania Przedsiębiorstwem Uniwersytetu w Bolonii oraz Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie. Ukończył również wiele studiów podyplomowych, m.in. z prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie) oraz prawa karnego skarbowego i gospodarczego (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie).

e-mail: mediator.adr@wp.pl

KONTAKT

tel.: 535 007 188


 

Font Resize
Zmień kontrast